Rekomendowane przez:


Patronat Honorowy


Partner Branżowy
Praca „Zaginiony pantofelek” wygrała konkurs „Wyczarowane z drewna”

Uczennica trzeciej klasy technikum technologii drewna w ZSD z Bydgoszczy zwyciężyła tegoroczny konkurs „Wyczarowane z drewna” - finał odbył się na targach DREMA 2018 w Poznaniu.

Najlepszą spośród prac nadesłanych w tym roku na konkurs „Wyczarowane z drewna”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Wydawnictwo Inwestor (wydawca miesięczników: „Gazeta Przemysłu Drzewnego” oraz „Meblarstwo – Komponenty i Technologie”) został „Zaginiony pantofelek” autorstwa Kariny Kruczkowskiej z Zespołu Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy.

– Jestem uczennicą trzeciej klasy technikum i w konkursie wzięłam udział po raz pierwszy – mówiła Karina Kruczkowska, odbierając nagrodę. – Pomysł na wykonanie damskiego buta – szpilki narodził się przypadkowo, a inspiracją był dla mnie jeden z butów, które mam w domu. Pracę wykonałam w dwa tygodnie, a do stworzenia pantofelka wykorzystałam drewno jesionu, lipy, mahoniu i brzozy, zaś do ozdobnej kokardki – drewno sosny.

Zwyciężczyni konkursu otrzymała elektronarzędzia ufundowane przez firmę Hitachi Power Tools Polska: pilarkę elektryczną i odkurzacz przemysłowy o wartości 2000 zł, skrzynkę narzędziową wraz z wyposażeniem od firmy Högert Technik oraz zestaw upominków od pozostałych sponsorów: Husqvarna Poland, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Wydawnictwo Inwestor. Szkoła zwyciężczyni, czyli Zespół Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy, otrzymała bon na realizację zakupów w firmie Hitachi Power Tools Polska na kwotę 7000 zł oraz szlifierkę krawędziową o wartości 6150 zł, ufundowaną przez firmę Houfek. Opiekun pracy uczennicy otrzymał natomiast upominki od firmy Husqvarna – torbę wraz z siekierą oraz rękawicami.

Jury konkursu oprócz pierwszej nagrody przyznało także pięć wyróżnień dla prac: „Pinus Gatling Gun”, „Ochronniki słuchu”, „Nóż karambit”, „Wiśniowy monitor” oraz „Kurtka pilota RAF Dywizjonu 303”.

Wszyscy autorzy wyróżnionych prac otrzymali akumulatorową wiertarko-wkrętarkę Hitachi o wartości 830 zł, skrzynkę narzędziową wraz z wyposażeniem oraz zestaw upominków od firmy Högert Technik, a także inne upominki od wszystkich sponsorów. Dodatkowo szkołom uczniów, którzy otrzymali pierwsze i drugie wyróżnienie, firma Hitachi Power Tools Polska ufundowała bon na realizację zakupów o wartości 4500 i 3260 zł.

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie oprócz dyplomów otrzymali zestawy upominków ufundowane przez firmę Högert Technik, a nauczyciele nagrodę od firmy Husqvarna w postaci torby wraz z siekierą oraz rękawicami.

Klasa zwycięzcy konkursu otrzymała także refundację kosztów uczestnictwa w targach Drema 2018 (przejazd autokarem i bilety wstępu). Uczniowie klas osób wyróżnionych wraz z opiekunami dostali też bilety wstępu na targi. Nagrodę ufundowały Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ponadto wszystkie szkoły, które wzięły udział w konkursie, otrzymały roczną bezpłatną prenumeratę miesięczników „Gazeta Przemysłu Drzewnego” oraz „Meblarstwo – Komponenty i Technologie”, począwszy od października 2018 r.

Konkurs „Wyczarowane z drewna” ma wieloletnią tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez branżowych – targów Drema i Furnica w Poznaniu. Dla uczniów klas o profilu drzewnym, do których jest adresowany, jest to doskonała okazja, by zaprezentować swoje warsztatowe umiejętności wśród szerokiej rzeszy branżowych profesjonalistów. Wszystkie nadesłane przez uczniów prace, które spełniają wymogi regulaminowe (są pracami oryginalnymi, wykonanymi z drewna lub materiałów drewnopochodnych i stanowią przedmioty, które nie były wykonywane dotąd powszechnie z tego surowca), prezentowane są podczas targów Drema na stoisku Wydawnictwa Inwestor i można je oglądać przez wszystkie dni trwania targów.

Laureaci konkursu „Wyczarowane z drewna”, edycja 2018 rok:

- I miejsce – Karina Kruczkowska z Zespołu Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy za pracę „Zaginiony pantofelek”

- 1 wyróżnienie – Paweł Labuda z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie za pracę „Pinus Gatling Gun”

- 2 wyróżnienie – Ernest Sowiński z Technikum Technologii Drewna w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu za pracę „Ochronniki słuchu”

- 3 wyróżnienie – Artur Smarz z Zespołu Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy za pracę „Nóż karambit”

- 4 wyróżnienie – Dawid Krauze z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie za pracę „Wiśniowy monitor”

- 5 wyróżnienie – Emilia Kot z Zespołu Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy za pracę „Kurtka pilota RAF Dywizjonu 303”

Wstecz

Partnerzy Medialni