Rekomendowane przez:


Patronat Honorowy


Partner Branżowy
Konfigurator VARIANTIC w służbie projektu DREMA DZIECIOM

Variantic pozwala na interaktywną komunikację online z klientem końcowym, umożliwiając dokładne przedstawienie produktu jako model 3D. Zamiana wariantów, okuć, kolorów i dodatkowych opcji obywa się w czasie rzeczywistym. Klient jednoznacznie widzi co zostało zmienione i w jaki sposób wpływa to na całość produktu.

System wyposażony został także w elastyczny mechanizm, w którym można zdefiniować automatyczną metodę wyliczania ceny. Modyfikacja wymiarów mebla może wywoływać m.in. wymianę prowadnic w tle, co bez wątpienia wpływa na cenę produktu i co od razu zostanie podmienione i ukazane klientowi.

Firma TopSolution wraz z konfiguratorem Variantic wspiera projekt DREMA DZIECIOM i poza standardowym stoiskiem w ramach ekspozycji (pawilon 6, stoisko 21), będzie również obecna w Centrum Dowodzenia w strefie DREMA Dzieciom - pawilon 6, stoisko nr 1.

 

>> SPRAWDŹ KONFIGURATOR ONLINE! <<


Platforma składa się z środowiska projektowego (edytor) i środowiska prezentacji (player). Edytor to nic innego jak system CAD 3D. Poruszanie się po nim jest bardzo intuicyjne oraz proste. Umożliwia on projektowanie parametrycznych konstrukcji. Dodatkowo edytor został wyposażony w moduł importowania projektów z innych systemów CAD (rozszerzenie *slt) a także programów do modelowania 3D (rozszerzenie *obj). Wszystkie stworzone lub dodane modele zapisywane są w bibliotece, dzięki której wstawianie kolejnych elementów mebli staje się jeszcze prostsze.

System umożliwia także budowanie konfiguratorów mebli tapicerowanych. Oprócz nadawania cech konfigurowalnych w Varianticu istnieje również możliwość nadawania kinematyki. Pozwala to na otwieranie poszczególnych elementów lub nawet symulowanie działania prowadnic.

Środowisko prezentacji to player, który widoczny jest na stronie internetowej producenta i przestawia produkty zawarte w Varianticu. To właśnie w tym miejscu klient dokonuje wszystkich zmian oraz zatwierdza zakup skonfigurowanego przez siebie produktu. Variantic został w pełni zintegrowany z jedna z najpopularniejszych platform e-commerce – PestaShop.

Platformę Variantic można spiąć z TopSolid Wood i zautomatyzować proces produkcji mebli zamówionych przez  stronę internetową . Parametryczność produktów pozwala na sprecyzowanie potrzeb konsumenta w narzuconych przez Variantic zakresach.

Variantic jest całkowicie zoptymalizowany pod względem wydajności w przeglądarkach. Głównym zamysłem platformy jest to, aby dodanie produktu do biblioteki i określenie zmiennych nie wymagało wiedzy informatycznej. Warto zaznaczyć, że Variantic nie jest ograniczony tylko do mebli! Sprzedaż konfigurowalnych produktów poprzez platformę www niesie wiele korzyści, począwszy od lepszego przedstawienia produktu i dostępnych opcji, po wyeliminowanie pomyłek w komunikacji z klientem czy dealerem. Więcej można się dowiedzieć, pisząc na: info@topsolution.pl

Zapraszamy na targi DREMA: pawilon 6, stoisko 21.

variantic.jpg

Wstecz

Partnerzy Medialni