Strefa Wiedzy Drewno.pl

Wzorem lat ubiegłych, podczas targów Drema 2017 w pawilonie nr 3 usytuowana będzie Strefa Wiedzy, której organizatorem jest portal Drewno.pl.

Na powierzchni 500 m2 zorganizowana zostanie doskonała przestrzeń przeznaczona do promocji wiedzy związanej z branżą drzewną: uczelni wyższych, kursów, szkoleń, doradców, ekspertów, przedstawicieli nowych technologii itp. W ciągu czterech targowych dni pozwoli ona wszystkim chętnym zaczerpnąć wiedzy o dotacjach z Unii Europejskiej, skutecznej promocji firmy i produktów w internecie, szkoleń dla pracowników branży drzewnej, możliwościach współpracy z jednostkami naukowymi.

Strefę Wiedzy świetnie dopełni stoisko z literaturą branżową. Duży i różnorodny wybór książek traktujących o drewnie, jego wykorzystaniu w praktyce, a także tych o podejściu naukowym, zapewni sklep internetowy portalu Drewno.pl.

W ramach Strefy Wiedzy Drewno.pl na targach Drema 2017, w pawilonie nr 3  będzie możliwość zasięgnięcia informacji na temat oferty Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dla przemysłu drzewnego, związanej z wnioskowaniem o środki w ramach projektów badawczo-rozwojowych. Osoby zainteresowane współpracą z WTD zapraszamy do indywidualnych konsultacji z przedstawicielami poszczególnych katedr.

Wspólnie z Uczelniami Wyższymi przygotowana zostanie Strefa Konkursów, w której wykazać się będzie można wiedzą związaną z surowcem drzewnym i otrzymać upominek w postaci sadzonki drzewa.

Kolejną atrakcją strefy będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder. Każdy zainteresowany będzie miał okazję doświadczyć na własnej skórze, jak wymagająca i precyzyjna jest praca operatora takiej maszyny.

W strefie pokazów, uczniowie szkół średnich (stolarskich), a także współpracujący z Drewno.pl stolarze i rzeźbiarze zaprezentują ciekawe wykorzystanie drewna w ogrodzie. Na stoisku Dłuta.pl można będzie nabyć drobne narzędzia do obróbki drewna.

Pośrodku przestrzeni specjalnej znajdzie się również miejsce, w którym będzie można spotkać doradców z różnego rodzaju dziedzin. Tutaj właśnie będzie można uzyskać poradę w indywidualnych konsultacjach z ekspertami zajmującymi się m.in. pozyskiwaniem środków UE, marketingiem internetowym, zasadami zakupu i reklamacji surowca drzewnego, certyfikacją drewna FSC, znakowaniem drewna konstrukcyjnego znakiem CE, entomologa itp.

Zapraszamy!

img_20160915_140514.jpg

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact