Punkt konsultacyjny: Dotacje z UE dla firm nie tylko na innowacje

Podczas targów DREMA SILESIA w punkcie konsultacyjnym będzie możliwość skonsultowania się w kwestii możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje w przedsiębiorstwach. Co ciekawe -  w tym roku skupimy się na tych dofinansowaniach, które nie wymagają prowadzenia badań i wdrażania innowacji. Już po wakacjach planowane są kolejne konkursy na dofinansowanie inwestycji w przedsiębiorstwach działających na obszarach wiejskich. Jak szacujemy w około 40% gmin w Polsce jeszcze są dostępne środki. Dofinansowania dotyczą firm zatrudniających do 50 pracowników. Jest to źródło finansowania dość atrakcyjne, gdyż poziom dotacji sięga aż 70%! Maksymalna kwota jaką można uzyskać to 300.000 zł. W naszym punkcie konsultacyjnym oferujemy możliwość sprawdzenia dostępności środków tego źródła w Państwa gminach oraz wstępną oceną szans uzyskania dofinansowania.

 

Konsultant

Dariusz Rutkowski

d-rutkowski.jpg

 

Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Studium podyplomowego: Zarządzanie projektami europejskimi z wykorzystaniem technologii informatycznych, Wydział Zarządzania Uniwersytet Ekonomiczny Poznań.

Od 2004 roku zajmuję się pozyskiwaniem, rozliczaniem i zarządzaniem projektami europejskimi realizowanymi w leśnictwie i branży drzewnej. Były to projekty dla Uczelni, Lasów Państwowych oraz na rzecz przedsiębiorców z sektora MŚP współfinansowane z funduszy: Europejskiego Funduszu Społecznego, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Poziom uzyskanych dotacji przekroczył /50 mln zł.

Obecnie:

Prezes Zarządu Forest Consulting Center Sp. z o.o.

Doradca Dyrektora ds. dotacji europejskich – Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Wykładowca z zakresu zarządzania projektami europejskimi: około 50 szkoleń dla przedsiębiorców z sektora MŚP na terenie całej Polski z zakresu pozyskiwania dotacji na inwestycje
w przedsiębiorstwach

Już w roku 2004, w kilka miesięcy po wejściu Polski do Unii Europejskiej, pomysłodawca pierwszego projektu w branży leśnej dedykowanego dla przedsiębiorców leśnych w celu podnoszenia ich kwalifikacji. Projekt, którym jednocześnie kierował i rozliczał został nagrodzony umieszczeniem w publikacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pn. „Dobre praktyki”. Umieszczony został w publikacji jako przykład wzorcowego pod względem trafności i celowości wykorzystania unijnych funduszy.

Największy atut konsultanta to specjalizacja w projektach dla sektora leśno–drzewnego oraz doświadczenie w rozliczaniu i zarządzaniu projektami.

 

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact