Vernici

logo_vernici.png

 

Firma Vernici od lat zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie technologii lakierów do drewna. We współpracy z włoskimi technologami dostarczamy rozwiązania dla profesjonalnych odbiorców jakimi są fabryki mebli, stolarze i producenci stolarki otworowej. Nasza wiedzą i doświadczeniem pragniemy podzielić się również z odbiorcą indywidualnym. Filozofia firmy Vernici polega na jakości jako misji korporacyjnej, zapewniając tym samym wysoką wydajność, bezpieczeństwo i innowacyjność. Postawa zorientowana na klienta i jego długoletnie zadowolenie z produktów zakupionych w firmie Vernici powoduje, iż firma zawsze czuje się odpowiedzialna za jakość i gwarantuje długotrwałą żywotność produktu.

FARBA KREDOWA

Kredowa farba do mebli Vernici została przygotowana by nadać nowe życie przedmiotom w Twoim otoczeniu. Wysokiej jakości formuła zapewnia krycie już po pierwszym nałożeniu. Dzięki naszej farbie nadasz swoim meblom nowy styl: vintage, glamour, shabby chic etc. Doskonale sprawdza się na meblach, ścianach, materiałach drewnopodobnych i innych. Nadaje się zarówno do powierzchni wewnętrznych jak i zewnętrznych. Celem dodatkowego zabezpieczenia przed czynnikami mechanicznymi i atmosferycznymi należy dodatkowo pokryć element woskiem stylizującym meble marki Vernici.

Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia, bądź architektem swojego wnętrza!

 

WOSK

Bezbarwny wosk do mebli i drewna marki Vernici jest mieszaniną najwyższej jakości wosków przeznaczonych do uszlachetniania drewna surowego, jak również wcześniej wykończonego farbą kredową. Równocześnie chroni, nabłyszcza, nadaje woskowe wykończenie. Idealnie dobrana mieszanka wosków ożywia i wydobywa głębię koloru na meblach, nie powodując jednocześnie zażółceń farb białych.

 

LAKIER BEZBARWNY

Bezbarwny lakier zabezpieczająco-ochronny w macie/ połysku przeznaczony  do bezpośredniego malowania surowego drewna, farb dekoracyjnych i efektów specjalnych. Zabezpiecza przed działaniem wody i zabrudzeń. Zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne  zapewniając tym samym ochronę i naturalny kolor nawierzchni.

 

PATYNY

Patyny marki Vernici w kolorach białym, szarym, śniedzi i postarzającym przeznaczona do dekoracyjnego malowania wyrobów z drewna, elementów ozdobnych, rzeźbionych lub wypukłych. Nakładane patyn powinno odbywać się na wcześniej zabezpieczony woskiem lub lakierem bezbarwnym powierzchni, ponieważ daje to bardzo dobre właściwości ścierania, a nałożenie bezpośrednio na farbę kredową bądź suche drewno może spowodować gorsze zebranie patyny. Zalecana forma nanoszenia to pędzel lub wałek. Szybko schną i łatwo ścierają się przy użyciu wełny stalowej w wyniku czego patyna pozostaje w zagłębieniach, głębokich porach i miejscach po porach nadając elementom pożądany antyczny efekt. Za ich pomocą można postarzyć drewno nadając nowy charakter powłoce.

 

PASTY METALICZNE

Pasty metaliczne marki Vernici dostępne w trzech kolorach: srebrnym, złotym i miedzianym. Przeznaczona do wykończenia dekoracyjnego elementów drewnianych, szklanych, skórzanych, metalowych, z tworzyw sztucznych itp.  Nakładanie pasty powinno odbywać się za pomocą pędzelka lub wałka na powierzchnie wcześniej oczyszczoną. Doskonale współgrają z farbami kredowymi  np. połączenie czarnej farby ze srebrna pasta stworzy niepowtarzalny efekt metalu. Metalik można używać na powierzchne pokrytą lakierem, woskiem lub bezpośrednio na surowe drewno, ponieważ pasta w swoim składzie zawiera domieszkę wosku nada delikatną woskowo-metalizującą fakturę.

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact