Rekomendowane przez:


Patronat Honorowy


Partner Branżowy
Meble dla seniorów i dzieci – od projektu do wykonania w cztery dni

Zestawy meblowe, które odpowiadają na konkretne potrzeby dwóch zupełnie różnych grup wiekowych, a przy tym wykorzystują ten sam wyjściowy projekt – to wokół nich rozgrywać będą się działania tegorocznej inicjatywy DREMA DZIECIOM I SENIOROM. Jedna z głównych hal Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zamieni się w spektakularną halę produkcyjną prezentującą nowoczesne maszyny do obróbki drewna. W ciągu czterech dni studenci z krajów regionu Morza Bałtyckiego wykonają w niej dwa zestawy meblowe składające się z mebli sypialnianych, mebli do pracy i mebli do przechowywania. Każdy ze zwiedzających targi będzie mógł obserwować kolejne etapy procesu produkcji łóżka, szafki nocnej, stołu, szafy, na co dzień niedostępnego dla szerszej publiczności.

Nowoczesne projekty mebli, które będą wytwarzane w ramach Fabryki Mebli na Żywo i Polskiej Fabryki Mebli, powstały na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Praca nad nimi uwzględniała m.in. dogłębne poznanie potrzeb użytkowników, łącznie z fizycznym „wczuciem się” w rolę seniora przy wykorzystaniu specjalnego skafandra-symulatora wieku. Dodatkowo wykonana została pełna dokumentacja konstrukcyjna i technologiczna, tak by możliwe było wyprodukowanie mebli w cztery dni. W ramach prac projektowych skoncentrowano się na stworzeniu dwóch wariantów tego samego zestawu meblowego, które  mogłyby być wytwarzane przy wykorzystaniu tego samego parku maszynowego, i odpowiadały  na rożne wymagania dwóch różnych grup konsumentów – seniorów i dzieci.

Działania Fabryki Mebli na Żywo koordynowane są przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a Polskiej Fabryki Mebli - przez Stowarzyszenie DROMA. Tegoroczna międzynarodowa edycja tego wydarzenia jest częścią szerokiego projektu naukowo-badawczego BaltSe@anioR (współfinansowanego ze środków UE), który ma na celu zachęcenie projektantów i przedsiębiorstw do tworzenia mebli podnoszących komfort i bezpieczeństwo życia osób starszych. Tworzone w ramach Fabryki meble zaprojektowali studenci Wydziału: Agata Gołębiewska, Bartosz Sumionka, Daniela Winiecka, Paulina Molska. Projekty stanowią rozwinięcie koncepcji regału zaprojektowanego przez Sylwię Siekirka „Puzzle Rack” (projekt inspirowany pracą Bartosza Cieślaka „Szafka z puzzli”) w ramach konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2017” organizowany przez redakcję BiznesMeble.pl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Relacja z wydarzenia 2016 r. - https://youtu.be/5-2qwe3w9cQ

Kontakt:

Koordynator projektu DREMA DZIECIOM
dr inż. Krzysztof Wiaderek
wiaderek@up.poznan.pl

tel: 509 577 877

lub

Specjalista projektu DREMA DZIECIOM

inż. Mateusz Kuc

mateusz.kuc94@gmail.com

tel: 601484 428

[ Wstecz ]
Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact